1. Kandydatom do bierzmowania przypominamy o spotkaniu i katechezie w  środę o godz.18:00.
  2. W przyszłą niedzielę, 29.01.br. o godz.10:30 będzie sprawowana Msza św.w intencji Ks. Kan. Heliodora Jankiewicza z okazji 10.rocznicy śmierci.
  3. Plan kolędy na najbliższe dni…   (dostępny również w gablotach)

23.01 pon., godz.15:00 I ks. ul. Jana Pawła II i Spokojna

                                    II ks. ul. Sportowa i Zuchów

                            16:00 ks. kapel. ul. Żwirki i Wigury 7, 8, 10, 12

24.01 wt., godz. 15:00  I ks. ul.Rzemieślnicza (od końca) i Dworcowa 22-28

                                   II ks. ul. Dworcowa 23, 21 oraz do nr 1

                         16:00 ks. kapel. ul. Czerniejewska 11,31-90

25.01 śr., godz. 15:00 I ks. ul. Dworcowa 9-19 C

                                II ks. ul. Nowa (od końca)

                          16:00 ks. kapel. ul. Czerniejewska 16, kl. I-VI

26.01 czw., godz. 15:00 I ks. ul. Dębińska (od końca)

                                   II ks.ul.Witosa

                           16:00 ks. kapel. ul. Czerniejewska 16, kl. VII-XII

27.01 piąt., godz. 15:00 I ks. ul. Zielona (od końca)

                                     II ks.ul.Cmentarna (od końca)

                            16:00 ks. kapel. ul. Czerniejewska 16 A, kl.I-VII

28.01 sob., 13:00 I ks. ul. Wrzesińska (od końca), Wodociągowa i Skośna

                          II ks. ul. Strzałkowska (od końca)

                   9:30 ks. kapel. ul. Czerniejewska 16 A, kl. VIII-XIII

30.01 pon., 15:00 I ks. ul. Kosynierów Miłosł. 37-1 oraz 2-6 A

                           II ks. ul. Kosynierów Miłosł. 100-52

 

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w naszej Rodzinie Parafialnej śp. Helenę Pustelnik. Polecamy Ją i naszych bliskich zmarłych, Miłosierdziu Bożemu!

  • W dn.18-25.01.br. przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
    Dzisiaj też składamy ofiary na tacę - przeznaczone na remonty, malowanie kościoła.

Plan kolędy na najbliższe dni:

16.01 pon. godz. 14:00 I ks.ul.Wojska Polskiego 2 i 2 A (bl.cywilny)

                                                    II ks. ul. WP  2 B

                               godz.16:00 ks. kapel. ul. Hynka 8-14

17.01 wt., godz. 15:00 I ks. Poznańska 2-28

                                           II ks. Poznańska 1-19

                     godz. 16:00 ks. kapel. ul. Hynka 15-18 i 20 oraz ul. Słowackiego 2-4

18.01  śr. godz. 15:00 I ks. ul. Poznańska 47-21 i ul. Tylna

                                         II ks. ul. Poznańska 44-30 i następnie ul. Parkowa i Polna

                    godz. 16:00 ks.kapel. ul. Magnoliowa i Czerniejewska 7

19.01 czw., godz. 15:00 I ks. ul Powstańców Wlkp.,Wiejska i Słoneczna

                                            II ks. ul. Oświatowa

                       godz.16:00 ks. kapel. ul. Czerniejewska 11, 1-30

20.01 piąt., godz. 15:00 I ks. ul .Szkolna, Edukacji Narodowej i Harcerska

                                            II ks. ul. Armii Poznań i Gnieźnieńska 1-18

                         godz.16:00 ks.kapel.ul.Pogodna 5, 5 A oraz Mickiewicza 1-3

21.01 sob., godz. 13:00 I ks. ul. Młyńska (od początku)

                                            II ks. ul. Młyńska (od końca)

                        godz. 9:30 ks. kapel. ul.Mickiewicza 4-6,ul.Żwirki i Wigury 4,5,6

23.01 pon., godz. 15:00 I ks. ul. Jana Pawła II i Spokojna

                                             II ks. ul. Sportowa i Zuchów

                         godz.16:00 ks. kapel. ul. Żwirki i Wigury 7, 8, 10 i 12

  • Pragniemy przypomnieć,że podczas trwania kolędy w wejściu głównym kościoła można codziennie – do wieczora zaopatrzyć się w wodę święconą. Przypominamy również, że Biuro Parafialne jest czynne jak dotychczas: w dni powszednie od poniedziałku do piątku – rano o 7:30 i wieczorem o godz. 18:30.
  • W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz.12:00 i po jej zakończeniu wystąpi dziecięcy Zespół Flazoletowy "Wietrzyki" ze Szkoły Podstawowej.
  • Młodzież, która ukończyła katechezę parafialną zapraszamy po odbiór zaświadczeń i indeksów w najbliższą środę o godz. 18:00.
  • Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.                       
  1. Dzisiaj kończymy Okres Bożego Narodzenia, zaś w tradycji polskiej jest on przedłużony do Ofiarowania Pańskiego (2 lutego).
  2. Przy okazji Chrztu Pana Jezusa pragniemy przypomnieć, że w naszej parafii udzielamy Sakramentu Chrztu Św. w I i III sobotę każdego miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00 o charakterze niedzielnym. Termin chrztu wybierają zawsze  rodzice i oni też winni zgłosić wcześniej  dziecko w Biurze Parafialnym, przedstawiając podstawowe dokumenty: akt urodzenia, świadectwo ślubu i zaświadczenia chrzestnych, jeśli zamieszkują poza naszą parafią - o ich praktyce wiary i braku przeszkód kanonicznych.
  3. Następna niedziela w kalendarzu parafialnym to III niedziela miesiąca, z ofiarami na remonty i malowanie świątyni.
  4. W tym tygodniu pragniemy odwiedzić kolejne rodziny i osoby samotne na szlaku kolędowym.

Plan kolędy na najbliższe dni…

9.01. pon., godz.9:00  I ks. Huby i Małachowo Wierzbiczany

                                          II ks .Małachowo Szemborowice i Kępe

10.01. wt., godz.15:00 I ks. Małachowo (wzdłuż szosy od początku)

                                           II ks. Małachowo (wzdłuż szosy-od końca)

11.01.śr., godz.15:00  I ks. ul. Gnieźnieńska 30, 21, Chrobrego, Gnieźn. 24

                                           II ks. ul. Gnieźnieńska 20 i 22

12.01. czw. godz.15:00 I ks. Żwirki i Wigury 2 i 3, Słowiańska i Piastowska

                                           II ks. Gnieźnieńska 13, 19 i Lotnicza

13.01. piąt. godz. 15:00 I ks. Piękna, Radosna i Pogodna (domy jednorodz.)

                                            II ks. Czerniejewska (od końca–domy jednorodz.) i ul.Różana

14.01. sob., godz. 13:00 I ks.ul.Jasna (d. jednorodz., od końca, nr parzyste)

                                             II ks. ul. Jasna (od końca, numery nieparzyste)

16.01. pon., godz. 14:00 I ks. ul. Wojska Polskiego 2 i 2 A

                                              II ks. ul. Wojska Polskiego 2 B

Błogosławieństwa Bożej Dzieciny - Dawcy obfitego daru Pokoju na cały Nowy Rok 2017

życzy Zespół Duszpasterski Św. Mikołaja! Szczęść Boże !!!

 

  1. W tym tygodniu przypadają: I Czwartek, Piątek i I Sobota M-ca z wszystkimi okolicznościowymi  nabożeństwami.
    Dodatkowa okazja do Spowiedzi św. z okazji I Piątku M-ca od godz. 16:00
  2. Chorych i starszych w domach również nawiedzimy w piątek i sobotę od godz.8:00
  3. W piątek, 6.01.br. przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego–Trzech Króli. Poświęcimy wtedy kadzidło i kredę do oznaczenia drzwi naszych domów i mieszkań na znak, że przyjęliśmy Nowonarodzonego Jezusa.
    Ofiary na tacę przeznaczymy na misje. Po Mszy sw. o godz.17:00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego z Niechanowa.

 

Plan kolędy na najbliższe dni:

2.01.2017r.,pon. godz. 9:00 I ks.Dębina

                        godz. 9:00  II ks. Głożyny

3.01.2017r., wt., godz. 9:00 I ks. Piaski i cz. Folwarku

                       godz. 14:00  II ks. Folwark

4.01.2017r., śr., godz. 9:00 I ks. Strzyżewo (od końca)

                      godz.14:00 II ks. Strzyżewo (od początku)

5.01.br.  czw., godz. 9:00 I ks. Wiekowo

                    godz 14:00 II ks. Malenin

7.01.br. sob., godz. 10:30  I ks. Skorzęcin (Huta, Kamionka) cz. Chłądowa

                  godz.10:30 II ks. Chłądowo

9.01.br., pon., godz. 9:00 I ks. Huby i Małachowo Wierzbiczany

                   godz. 9:00 II ks. Małachowo Szemborowice i Kępe

10.01.br., wt., godz. 15:00 I ks. Małachowo (wzdłuż szosy-od początku)

                   godz.1 5:00 II ks. Małachowo (wzdłuż szosy- od końca)

* na wioski prosimy o pojazdy 15 min. przed  rozpoczęciem kolędy