1.Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych i dzieci, które poprowadzi O. Wiesław Nazaruk OMI. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z proponowanych ćwiczeń duchowych. Biuro Parafialne w czasie trwania rekolekcji będzie nieczynne. Sprawy nagłe, pogrzebowe prosimy zgłaszać w zakrystii .

2.W tym tygodniu rozpoczynamy w naszym dekanacie bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego przez  Sakrament Pokuty i Pojednania. Przypominamy, że Spowiedź Św. Wielkanocna będzie codziennie podczas trwających rekolekcji oraz w sobotę, 13.04. br. w godz.10:00-12:00 oraz po południu w godz.14:00–17:00.Młodzież rozpocznie swoje rekolekcje od Wielkiego Poniedziałku.Dla chętnych chorych i starszych  w domach nadzwyczajni szafarze mogą przynieść Komunię Św. w sobotę od godz. 8:00 .

3.Przypominamy zainteresowanym o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która rozpocznie się w piątek Eucharystią o godz.19:30.

4.Adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Kościoła Domowego odbędzie się w sobotę o godz.18:00.

5.Następna niedziela, to Niedziela Męki Pańskiej - Palmowa. Na pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy  o godz.12:00 nastąpi poświęcenie  i procesja z palmami. Zachęcamy do przygotowania bukietów palmowych i uformowanie procesji przed kościołem.

W Niedzielę Palmową – zwyczajem parafialnym podczas wszystkich Mszy św. zbierać będziemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego .Miejmy pełną świadomość osobistego udziału w dekoracji ładnymi kwiatami - Grobu Pańskiego!

6.Młodzieży proponujemy udział w Diecezjalnym Święcie w ramach obchodów Odpustu Św. Wojciecha w sobotę, 27.04.br. w Gnieźnie. Zapisy u Ks. Jacka.

7.Pragniemy poinformować Szan. Parafian, że w piątek 5.04.br. zakończyliśmy gruntowny remont, renowację i malowanie prezbiterium w głównej części kościoła. Przy okazji zostało wymienione całe oświetlenie wraz z promiennikami  w technice – Led wysokiej mocy i jakości oraz mosiężne wieczne lampki. Zastosowano również nową stolarkę - zastępując starą boazerię. Parkiet został wycyklinowany i pokryty potrójną warstwą lakieru.Świątynia przez cały miesiąc była codziennie sprzątana i na koniec obmyto poszczególne elementy ołtarza głównego i soborowego  oraz prezbiterium. Dzieło odnowy wewnętrznej i malowania dokonano w całej historii budynku czwarty raz w części centralnej i trzeci raz w kaplicach bocznych - ponieważ później zostały dobudowane.Dzisiaj podczas Sumy o godz.10:30 taki kościół odrestaurowany poświęcamy i oddajemy do użytku wiernych prosząc o uszanowanie wspólnego dzieła! Wielkie „Bóg zapłać” życzliwym Parafianom  za  wsparcie modlitewne i materialne tego przedsięwzięcia!