1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Procesja z poświęceniem palm i udziałem dzieci o godz. 12.00. Podczas każdej Eucharystii zbieramy dzisiaj ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  2. W Wielki Poniedziałek młodzież rozpoczyna swoje rekolekcje, które poprowadzi O. Sławek Dworek OMI.
  3. W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza św. koncelebrowana Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18.00.Nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 21.00.
  4. W Wielki Piątek – Kościół nie sprawuje żadnych sakramentów poza Wiatykiem. Centralne nabożeństwo - Liturgia Męki Pańskiej z Drogą Krzyżową ulicami miasta i liturgią światła rozpocznie się również o godz. 18.00. Prosimy przynieść świece lub małe znicze. Adoracja przy Grobie Pańskim będzie do godz. 22.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły! Ofiary zbierane podczas liturgii przeznaczone są na pomoc chrześcijanom zamieszkałym w Ziemi Św. - szczególnie w Palestynie.
  5. Wielka Sobota jest dniem milczenia i modlitwy, kiedy Kościół trwa na adoracji przy Grobie Pańskim. Zachęcamy do osobistej i rodzinnej audiencji u naszego Zbawiciela! Uroczystą Mszę św. Wigilii Paschalnej sprawowaną w Wielkanoc, wraz z liturgią światła i procesją rezurekcyjną będziemy celebrować o godz. 21.00. Na odnowienie przyrzeczeń Chrztu św. i procesję prosimy przynieść świece.
  6. Całe Triduum Paschalne chcemy uczynić jak co roku wielkim świętowaniem. Straż Honorowa NSPJ podejmie Nowennę do Miłosierdzia Bożego w Wielki Piątek o godz.15:00. W Triuduum Paschalne Biuro Parafialne będzie nieczynne. Sprawy pilne prosimy zgłaszać w zakrystii.
  7. W Wielką Sobotę błogosławimy pokarmy przygotowane na stół wielkanocny - w kościele w godz. 12:00 – 16:00 (co godzinę). Przy okazji zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w Grobie. Od godz. 9.00 - 12.00 poświęcimy pokarmy w domach i świetlicach - po uprzednim zgłoszeniu.
  8. W radosną Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego sprawujemy Msze św. wg porządku niedzielnego. Przed Sumą o godz.10.30 odbędzie się procesja z Najśw. Sakramentem wokół kościoła, aby radośnie potwierdzić, iż Pan Zmartwychwstał i żyje!
  9. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawujemy jak w niedzielę. Ofiary są przeznaczone na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Na zbliżające się święta - zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w naszej Rodzinie Parafialnej: Śp. Jerzego Żmudzińskiego i Mieczysława Wasilewskiego. Polecamy Ich i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu!